Od 13.1. do 17.1.2025 budou probíhat na centrálních skladech v Čeperce inventury.
V tomto termínu bude omezen rozvoz zboží na prodejny včetně zásilek z e-shopu. Termíny inventur jednotlivých prodejen naleznete ZDE.
 
K 11.1.2025 dojde k uzavření prodejny Vesna Nová Paka.
Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Zátěžový koberec je vhodný do kuchyně i koupelny. Pořiďte si jej i vy

Zátěžový koberec v hotelu

Jak už název napovídá, zátěžový koberec je mimořádně odolnou podlahovou krytinou. Používá se zejména na místech, kde je vysoký provoz.

Tento typ podlahy ale není vhodný jen do komerčních prostor, využití najde i v domácnostech.

Vlastnosti zátěžového koberce

Zátěžové koberce pohlcují prach ze svého okolí, a tak přispívají k udržení čistoty a pomáhají také zlepšit klima v místnosti. Vynikají také vysokou odolností vůči mechanickému poškození, dlouhou životností, barevnou stálostí, snadnou údržbou, kompatibilitou s podlahovým vytápěním a protihlukovými či antistatickými úpravami.

Rozdělení zátěžových koberců

Zátěžové koberce se dělí na ty s gumou a na ty bez gumy. Koberce s gumou můžete položit i bez celoplošného lepení, zatímco koberce bez gumy je potřebné celoplošně podlepit, aby se předešlo jeho shrnování.

Další způsob dělení je podle toho, v jakém prostoru bude koberec položený. Polozátěžový koberec je určený pro byty a rodinné domy, vysokozátěžový koberec je zas vhodný do kanceláří a hotelů a koberec s extrémně zátěžovou úpravou se používá například v restauracích nebo obchodních domech.

Jak poznat kvalitní zátěžový koberec?

Při výběru odolného zátěžového koberce si všímejte těchto kritérií.

  1. Gramáž koberce – tento údaj informuje o tom, jaké množství materiálu bylo použito na výrobu jednoho m2 koberce. O co vyšší je toto číslo, o to vyšší je i kvalita zátěžového koberce.
  2. Hustota a výška vlasu – s hustotou je to stejné jako s gramáží. O co je vyšší, o to je koberec odolnější. Pokud jde o výšku vlasu, ten musí být co nejkratší. Koberce s delšími vlasem se náročněji udržují.
  3. Materiál – na výrobu zátěžových koberců se nejčastěji využívá syntetické polyamidové nebo polypropylenové vlákno, nylon, polyakryl, přírodní hedvábí, vlna, sisal a kokosová vlákna. Koberce z přírodních vláken jsou příjemnější na dotek, jejich nevýhodou je ale vyšší pořizovací cena. Syntetické koberce zas vynikají delší životností. 

Odolný koberec nejen do kuchyně

V domácnosti se zátěžový koberec využívá zejména v místnostech s vysokou frekvencí pohybu, jako jsou například chodba nebo předsíň. Je ideálním řešením také pro garáže a dílny. Pokud sháníte vysoce odolný kuchyňský koberec, je zátěžový koberec tou správnou volbou. Použít jej lze i do koupelny. Koberce do koupelny hravě zvládnou i vlhké prostředí.

Pokládka koberce

Koberce mohou být volně položené. Další variantou je jejich nalepení k podkladu. Pro zkušeného profesionála je pokládka koberce hračkou. I tak si ale musí dávat pozor na několik detailů: správný ořez koberce, správnou dávku a hustotu lepicí hmoty a pořádné napnutí koberce.

S pokládkou koberců máme bohaté zkušenosti, a tak vám s ní rádi pomůžeme. Samozřejmostí je úklid po práci, rychlé vyřízení zakázky a dostupná cena.