Od 13.1. do 17.1.2025 budou probíhat na centrálních skladech v Čeperce inventury.
V tomto termínu bude omezen rozvoz zboží na prodejny včetně zásilek z e-shopu. Termíny inventur jednotlivých prodejen naleznete ZDE.
 
K 11.1.2025 dojde k uzavření prodejny Vesna Nová Paka.
Bytový textil a vybavení interiérů pro spokojené bydlení

Jak vybavit pokoj pro školáka? Bez stolu a židle se neobejdete

Při zařizování pokoje pro školáka je potřeba dbát na správné rozdělení místnosti. Ta by měla obsahovat zónu pro odpočinek, zónu na učení, ale také prostor pro hraní. Jakých zásad byste se při realizaci měli držet?

 Pokoj pro školáka

V pokoji by měl být dostatek úložných prostorů v podobě skříní, komod a polic. U nábytku přemýšlejte nad jeho nadčasovostí, ale také správným umístěním. Zjistěte, jak pokoj pro školáka zařídit co nejlépe.

Jak by měl vypadat stůl pro školáka

K dostání je bezpočet modelů, které se liší svým provedením. Zvolit můžete klasický, rohový, ale také rostoucí. Základem je, aby na stole bylo dostatek místa pro odložení sešitů, učebních pomůcek a pro postavení lampičky. Výška stolu by se podle zásad ergonomie měla pohybovat mezi 70–75 centimetry. U rostoucího stolu je výhoda, že si školák výšku může nastavit podle svých preferencí. Některé stoly nabízejí dokonce i nastavení sklonu pracovní desky. Součástí stolu by měly být zásuvky.

Stůl pro školáka by měl být umístěný co nejblíže oknu, aby na něj dopadalo co nejvíce přirozeného světla. Lampička by u praváka měla stát vlevo a u leváka vpravo. Důležité je, aby si dítě při práci nestínilo.

Židle má vliv na správný vývoj opěrného aparátu

Na výběru židle si dejte obzvláště záležet. Pokud chcete skutečnou kvalitu, sáhněte po rostoucích židlích pro školáky. Umožňují dokonalé nastavení hloubky a výšky sedáku, ale také výšku zádové opěrky. Díky speciální ergonomii, která podporuje zdravý vývoj páteře, na ní mohou sedět jak děti navštěvující základní školu, tak středoškoláci. Při sezení za stolem by ruce i nohy měly svírat úhel 90°.

O pohodlí se postará koberec

Do zóny odpočinku nebo hraní se zcela jistě hodí koberec. Sáhnout můžete po dětském kulatém koberci, který se snadno udržuje, a navíc funguje jako spolehlivý izolant. Děti při hraní nebude studit podlaha. Kusový koberec se navíc může stát designovým prvkem. Menší děti ocení motivy silnic a měst nebo například deskových her. Do pokojů starších dětí a studentů se bude hodit spíše kusový koberec jednobarevný nebo s abstraktními motivy.

Aby se děti v pokojíčku cítily útulně

Pokoj je pro děti útočištěm a osobním prostorem, ve kterém by se měly cítit dobře. Proto do něj nezapomeňte vpustit barvy. Obecně se doporučuje pokojíčky malovat spíše pastelovými barvami. Syté totiž tříští pozornost, což při učení není žádoucí. Vsadit můžete na žlutou, oranžovou, modrou nebo zelenou. Při výběru barev zohledněte povahu svého školáka. Pokud je nepozorný, volte raději barvy, které uklidňují. Jedná se především o odstíny modré a zelené. Pecivála povzbudíte žlutou, oranžovou nebo červenou.

Barvy můžete do pokoje dostat nejen výmalbou, ale také na bytovém textilu. Na oknech by určitě neměly chybět dětské záclony a závěsy. Ty dokážou pokoj zútulnit, ale také příjemně osvěžit. Pokud má dítě v pokoji žaluzie, budou závěsy plnit spíše funkci dekorativní. V případě, že žaluzie či jiné stínění chybí, volte black out závěsy, které pokoj dokonale zatemní a poskytnou ideální atmosféru pro ničím nerušený spánek.

Při zařizování pokoje pro školáka dbejte především na pohodlí a ergonomii, ale nezapomínejte ani na to, že se dítě v pokoji musí cítit příjemně a bezpečně.